آنتی ویروس

انتی ویروس، بیت دیفندر اورجینال، نود 32 اورجینال، نود32، اپل سرویس ایران، ایفون، آنتی ویروس

بهترین آنتی ویروس های اورجینال در اپل سرویس ایران

آنتی ویروس

آنتی ویروس (Anti Virus) یک برنامه کامپیوتری است که برای مرور فایلها، تشخیص ویروسها و حذف آنها و دیگر بدافزارها از آن استفاده می‌شود. آنتی ویروس مسئولیت پاکسازی و جلوگیری از ورود ویروس و عوامل مخرب به کامپیوتر را بر عهده دارد.

نحوه عملکرد آنتی ویروس ها به چه صورت است؟

هسته مرکزی یک آنتی ویروس، در واقع موتور جستجوی آن است. روش کار این موتور بدین صورت است که از الگوریتم‌های جستجو برای بررسی لایه‌های مختلف فایل‌ استفاده می کند.

موتور جستجو از طریق الکوریتم خاصی که دارد میلیون‌ها فایل را در مدت زمان کوتاهی شناسایی و بررسی می کند و از شناسه‌ها برای ردیابی فایل‌های آلوده و مخرب استفاده می کند. شناسه، بخشی از رشته لایه‌های مختلف فایل‌ها را در بر دارد و مانند اثر انگشت برای هر ویروس یونیک و یکتا است.یکی دیگر قابلیت های آنتی ویروس در موتور جستجوی خود ایجاد این است که توانایی شناسایی رفتارهای مشکوک فایل‌ها و ایجاد سطوح دسترسی برای برنامه‌های مختلف را فراهم می کند.

یکی از مزایای استفاده از آنتی ویروس‌های معتبر و خرید لایسنس قانونی آن‌ها، این است که شرکت سازنده خود را موظف می داند تا از طریق به روزرسانی بانک شناسه‌ها و شناسایی عوامل مخرب، سیستم شما را در برابر جدیدترین ویروس‌ها محافظت نماید.

 

ویژگی های آنتی ویروس خوب چیست؟

در این پست قصد داریم به ویژگی های یک آنتی ویروس خوب بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

 

 

موتور جستجوی قوی

یکی از مهمترین عوامل در قدرت یک آنتی ویروس و عملکرد آن، موتور جستجوی آن می باشد. بنابراین یک آنتی ویروس خوب باید از یک موتور جستجوی قوی برخوردار باشد و همچنین بتواند از ترکیبی از موثرترین روش های تشخیص بدافزارها استفاده کند.

 

برخورداری از دیتابیس قوی و به روزرسانی منظم

یک آنتی ویروس خوب و متناسب باید از بانک اطلاعاتی قوی برخوردار باشد و به طور منظم، دیتابیس خود را به آپدیت و روزرسانی نماید تا در برابر بدافزارهای جدید، موثر واقع شود. شما به عنوان کاربر، برای تامین امنیت سیستم خود موظف هستید، لایسنس قانونی این نرم افزارها را تهیه نمایید تا بتوانید به طور منظم و صحیح آنتی ویروس خود را آپدیت نمایید.

 

آنتی ایکس بودن

یعنی با خرید یک آنتی ویروس ، شما یک آنتی اسپم، آنتی ورم ، آنتی فیشینگ ، آنتی تروجان و یا حتی یک فایروال خوب داشته باشید. اگرچه در حال حاضر اکثر کمپانی های تولید کننده آنتی ویروس تقریبا کلیه محصولاتشان را در قالب یک محصول آنتی ایکس ارائه و در اختیار کاربران قرار میدهند.

 

توانایی بالا در پاکسازی بد افزارها

یکی از ویژگی های بسیار مهم در نرم افزارهای آنتـی ویروس، این است که از قدرت و توان بالا  برای حذف ویروس و بدافزار هایی است که قبلا سیستم را آلوده کرده اند، برخوردار باشند. بنابراین یک آنتی ویروس خوب علاوه بر تشخیص ویروس ها باید قادر به حذف و پاکسازی آن ها نیز باشد. یکی از نکات مهم در این خصوص، برخورداری از قابلیت اسکن سیستم در وضعیت بوت می باشد.

 

سرعت مناسب اسکن و فشار کم بر روی سیستم

یک آنتی ویروس خوب باید سرعت مناسبی برای اسکن کردن سیستم داشته باشد. تصور کنید هر بار که قرار باشد سیستم شما اسکن شود ساعت ها زمان ببرد، این مسئله طبیعی است که شما پس از چندین بار اسکن، از اسکن مجدد خسته شده و دیگر از اینکار استفاده نخواهید کرد. همچنین باید از آنتی ویروسی استفاده کنید که بار کاری پردازنده را تا حد معقولی استفاده کرده و آن را بی دلیل بالا نبرد.

 

قابلیت آپدیت نمودن به صورت آفلاین

یک آنتی ویروس مناسب باید این امکان را برای کاربرانش فراهم کند که بتوانند فایل به روز رسانی پایگاه داده خود را بصورت آفلاین دانلود کنند و در هر جایی که آنتی ویروس نصب شده است بدون نیاز اتصال به اینترنت، به روز رسانی نمایند.

 

عدم نمایش هشدارهای اشتباه

یک آنتـی ویروس خوب باید از نمایش پیغام ها و هشدارهای اشتباه به کاربران خودداری نماید. نمایش هشدارهای غلط می تواند ضمن ایجتد دردسر برای کاربران، آنها را نسبت به آنتی ویروس بی اعتماد کند.

یک محصول وجود دارد.

نمایش 1 تا 1 از 1 مورد

ثبت نام جدید

در حال حاضر یک حساب کاربری دارید؟
وارد شوید یا کلمه عبور را بازنشانی کنید